מדפסת תלת מימד מניסיון אישי: TINKERINE DITTO

זאת הסדרה של פוסטים על ארבע המדפסות תלת מימד הנמצאות בשימוש אצלנו. עבדנו איתן שנה-שנתיים, הדפסנו לא מעט ק"ג של פלסטיק בכל אחת מהן ואולי למישהו יהיה מעניין לקרוא על נסיון המעשי של שימוש במדפסות שהיו די פופולריות בשנות 2014-2015. אלה לא פוסטים פרסומיים ואשתדל להיות הוגן ואובייקטיבי.

+TINKERINE DITTO

ditto

יצרן: TINKERINE STUDIOS, CANADA
אפשרות קניה: KIT
מחיר: 1249 דולר (בקנדה)
מסגרת: דיקט
גודל הדפסה: ~18*23*21 ס"מ
אקסטרדור: J-HEAD, DIRECT
שולחן הדפסה מחומם: לא
מסך וקורא כרטיסי זיכרון: כן

את המדפסת קניתי כ-KIT וכאן אפשר לראות את התמונות של הרכבה ואת ההדפסות הראשונות

בגדול זאת מדפסת אך ורק ל-PLA. האקסטרודר לא מסוגל להגיע לטמפרטורות גבוהות ובלי שולחן הדפסה מחומם אפשר לשכוח מרוב מוחלט שסוגי הפלסטיק. כמובן, אפשר לאלטר ולהוסיף שולחן מחומם אבל יהיה צורך לשדרג גם את ספק הכוח ואולי גם את לוח הבקרה. הסתפקתי בזה שהוספתי שולחן עבודה מזכוכית בורוסיליקט ויחד עם דבק סטיק של UHU ניתן לעבוד עם PLA באופן סביר. הודות לאקסטרודר J-HEAD בקוטר0.35 מ"מ היא דווקה מדפסה יפה מאוד עם מראה חיצוני נקי ואיכותי. אפשר להדפיס שכבות של 0.1 מ"מ, זה לוקח זמן אבל התוצאות טובות.

vase colonel2 vase1 labirinth colonel

מבחינה מכנית היא די דומה ל-ULTIMAKER המקורי והאמת שאני מרוצה מביצועים מכניים שלה.  המסגרת עשויה מדיקט אבל חוץ ממראה חיצוני חובבני וקצת חריקות זה לא מפריע.

הנקודה החלשה שלה זה שולחן ההדפסה. הוא לא מחומם וגם לא חסון מספיק, די רופף. עם הזמן הוא התפרק לגמרי והייתי צריך לתקן אותו. היישור נעשה בשלוש נקודות, לא הכי קשה, לא הכי קל, לא הכי מדוייק. בגדול, דבר ראשון שהיה צריך לעשות זה לזרוק את השולחן המקורי ולאלטר משהו אחר, חזק יותר.

אבל חוץ משולחן ההדפסה, לא היה לי תקלות אחרות (שברתי כמה חלקים קטנים אבל באשמתי) וזה מצביע על כך שסך הכל מדפסת בנויה בסדר.

הנקודות החלשות:

- שולחן ההדפסה לא מחומם ורופף
- שימוש רק ב-PLA ואולי PETG

נקודות חזקות:

- מהירה
- אקסטרודר עם ביצועים טובים מאוד ב-PLA

כרגע TINKERINE מוכרת את הדגם החדש שלהם בשם DITTO PRO עם המראה החיצוני משופר מאוד.

ditto pro

המדפסת נמכרת מורכבת ומוכנה לעבודה אך המחיר עלה ל-1899 דולר. מבחינה טכנית אבל היא בערך אותו דבר וגם בעיקר מיועדת להדפסה ב-PLA. לפי הדוחות הכספיים שלהם הם עדיין מפסידים לא מעט כסף כל חודש למרות המכירות של 300-400 אלף דולר בחודש בסוף 2015.  הם מתמקדים בשוק הלימודים כמו בתי ספר אבל כמובן היום השוק מוצף וקשה להתחרות ביצרנים סינים שמוכרים את המדפסות דומות בשליש המחיר (מכוערות יותר, כן , וללא תמיכה אבל מבחינה טכנית די קרובות). לי עדיין לא מובן למה להגביל את הקונה ולא לספק אותן עם שולחן מחומם ואקסטרודר שמסתדר עם טמפרטורות גבוהות.

אודות inkadmin