כתבה מעניינת למי שחושב לקנות מדפסת תלת מימד בפעם הראשונה

שווה לקרוא אם אתם רוצים לקנות את המדפסת התלת מימד הראשונה שלכם.

KICKING THE TIRES BEFORE YOU BUY: 3D PRINTERS

3dprinters

כמובן, לא עם הכל פה חייבים להסכים אבל הרעיון הכללי הוא די מובן. המדפסות הזולות הן עשויות מקקה. המדפסות הזולות מסין הן עשיות מקקה ובנוסף באות בלי שום תמיכה בדרך כלל. המדפסות הזולות יחסית ממדינות המערב בדרך כלל עוד איכשהו נתמכות על ידי היצרן ויש איזה כהילה של המשתמשים שיכולים לעזור במשהו. אבל מי שמתלהב ממחיר של 300 דולר למדפסת עלול לגלות שהיא נמכרת יחד עם הרבה הרבה שעות של כיולים, שדרוגים, תיקונים והוצאות. שלפעמים זה דבר דווקא טוב. אם אתם רוצים להבין איך המדפסת עובדת ואוהבים דווקא את התהליך של ההתעסקות עם המדפסת ולא את ההדפסה עצמה. אל תצפו להדפיס הרבה דברים יעילים, רוב הזמן יתבזבז על תיקונים ושיפצורים.

המדפסות ברמות המחיר קצת גבוהות יותר (1000-2000 דולר) הן גם לא בנויות כמו טנקים אבל חלק מהבעיות פתרו כבר במפעל ככה שנשאר להתמודד עם פחות מחלות וגם יש עזרה מסוימת מהחברה. עדיין קשה מאוד להגדיר אותם אחרת מאשר כלי חובבני מתקדם שדורש הבנה טכנית מסוימת ומוכנות להקדיש את זמנכם לטיפול בבעיות שמתגלות פה ושם. אחוז ההדפסות שהודפסו בהצלחה ועם גימור סביר יהיה גבוה יותר אך גם די רחוק מ-100%. בקיצור, עדיין יש סיבה למה מדפסות OBJET, למשל, עולות כמה שהם עולות.

אל תבינו לא נכון, מדפסות תלת מימד זה דבר גאוני ומדהים. לראות בעיניים איך מכלום הן עושות משהו זה נדיר. אבל אם אתם לא בקטע של לשבת שעות על גבי שעות עם מברג ולדפדף במיליון הפורומים באינטרנט בחיפושים של פתרונות לבעיות חדשות עדיף לכם להתרחק ממדפסות יותר מדי זולות. אם המטרה היא בעיקר להדפיס אז עדיף שתקחו משהו יותר נורמלי.

 

אודות inkadmin