מדפסת תלת מימד מניסיון אישי: FELIX 3D V3.0

FELIX 3D V3.0

 

 

felixprinters_felix_3.0_square_dual_head-2_1_3

 

יצרן: FELIX PRINTERS, NETHERLANDS
אפשרות קניה: ASSEMBLED / KIT
מחיר: 1099 אירו לקיט או 1499 אירו למדפסת מורכבת (בהולנד)
מסגרת: פרופיל אלומיניום
גודל הדפסה: ~22*20*25 ס"מ
אקסטרדור: FELIX, DIRECT, SINGLE/DUAL
שולחן הדפסה מחומם: כן
מסך וקורא כרטיסי זיכרון: כן

המדפסת עם מראה פשוט אבל נחמד. עשויה מאקסטרוזיות אלומיניום יחסית מסיביות ולכן די יציבה. מאוד אהבתי שהיצרן השתמש במסילות לינאריות של HIWIN זה הבטיח ביצועים מכניים טובים יותר ומשפר את איכות ההדפסה ואמינות.

את המדפסת קבלתי כערכה להרכבה עצמית. בשלב מסוים זה נראה בערך ככה:

felix-mess

 

יותר תמונות על ההרכבה ניתן לראות כאן

במהלך השימוש התברר שהמקום החלש שלה זה אקסטרודר. האקסטרודר הינו פיתוח של FELIX ומוגדר ע"י היצרן כמתאים גם ל-ABS וטמפרטורות עד 245 מעלות. הבעיה שהוא אינו כולו מתכת ומכיל PEEK. להרבה משתמשים (וגם לי) הוא פשוט נמס כשמנסים להדפיס משהו יחסית גדול מ-ABS. כללית לא הייתי מרוצה מהאקסטרודר גם עם PLA. הוא היה כל הזמן נסתם. והפלסטיק היה איכותי ויקר. בסופו של דבר נשברתי והחלפתי אקסטרודר ל-E3D ו-COLD END של WADE'S GEARED. שמיים וארץ. זה היה מהלך נכון ביותר. עכשיו היא מסתדרת עם ABS בסדר ואפשר להגיע לטמפרטורה של 275 מעלות.

היתרון המורגש של ABS זה אפשרות לשפר את המראה החיצוני של האובייקט המודפס על ידי שימוש באדים של אצטון.

10865698_10152963808443678_3568306267414941818_orod-holder

 

לוח הבקרה של המדפסת הינו גם ייחודי של FELIX. הוא בא עם 5 בקרי מנועים מובנים ומבוסס RAMPS. הלוח יחסית יקר, סביבות 150 אירו. עדיף לא לשרוף אותו.

felix-3d-printer-ramps-electronics-board

שלוחן ההדפסת עשוי מאלומיניום, מחומם עם גוף חימום מ-KAPTON. הוא לא רע, אבל יכול להיות לא לגמרי ישר ובהתחלה היה כשה לחמם אותו ליותר מ-85 מעלות. אחרי שהוספתי לוח מוקצף מלמטה לבידוד טרמי טוב יותר הוא מצליח להגיע ל-100 מעלות . עם הזמן היה צורך לחזק את שולחן ההדפסה כמה פעמים. האובייקטים הרי נדבקים לשולחן ההדפסה די חזק ולפעמים נדרש להפעיל כוח כדי להוציא אותם. השולחן לא מסיבי ולא חזק מספיק לטעמי אבל לא משהו חריג.

felix-hetabed

 

המדפסת כרגע בת שנתיים. אני יכול להגיד שאחרי כמות מסוימת של דם שהיא שתתה ממני בהתחלה וכמה תיקונים ושידרוגים אני בסוף די מרוצה ממנה. מכנית היא מצויינת. הייתי מצפה כמובן ממדפסת יחסית יקרה שלא אצטרך לעשות את כל השידרוגים האלה (עוד כסף) אבל ככה זה במדפסות תלת מימד "חובבניות". כרגע FELIX PRINTERS עדיין מוכרת את FELIX 3D V3 וגם התחילה לשווק את הגרסה המשופרת הנקראת FELIX PRO 1. אפשר לראות שיפורים משמעותיים במראה החיצוני וגם בחומרה. האקסטרודר הינו כולו מתכת, יש לה חיישן של חוט פלסטיק תקוע, יישור אוטומתי של שולחן ההדפסה, מסך גדול יותר. היא נמכרת רק כמוצר מוגמר והמחיר כ-2150 אירו בהולנד.

features_pro1_v2

אודות inkadmin